Planika – Forma
UMETAK ZA LOŽIŠTE NA BIOETANOL
Forma je umetak ložišta – sve u jednom rješenju, gdje kućište dolazi sa umetkom na bioetanol, spremnim za ugradnju u zidni otvor. Zahvaljujući svojstvu nultog zazora, otvor može biti napravljen i okružen bilo kojom vrstom završnog materijala. Forma je jedan od tehnološki najnaprednijih kamina na tržištu, koji koristi BEV Technology®. Ovo rješenje je za najzahtjevnije klijente, koji žele Net Zero pristup u kombinaciji s vrhunskom tehnologijom, sigurnošću i udobnošću korištenja. Forma dolazi u sedam oblika i sedam različitih dužina. Kao i svi naši kamini na etanol, ne zahtijevaju dimnjak ili bilo kakve tvrde priključke. Ugradite i uživajte u ambijentu i luksuzu pravog kamina, čak i na mjestima gdje nijedan drugi kamin nije moguć.
- nije potreban dimnjak
- dostupno 7 oblika
- 7 različitih dužina
- automatska kontrola
- bev technology®
- zero clearance
Tehnologija implementirana u svaki etanolni umetak pruža vrhunsku sigurnost i najveću udobnost upotrebe. Istražite napredne funkcije i više sigurnosnih senzora koji su neodvojivi dio BEV tehnologije OVDJE
Kompletan Vodič za bioetanolsko gorivo možete vidjeti OVDJE
Forma sa FLA4
- model: FLA4 590 – 2490
- kapacitet: 3,1 L -14,8 L
- maksimalno vrijeme gorenja do: 5-10 sati
- visina plamena: 3 faze
- Maksimalni toplotni učinak: 3.1 kW – 22.5 kW
- Vrsta goriva: Bioetanol 95 – 96,6%
- Napajanje: 230V
- Završnica: Crni prah
- Materijali: Čelik, pocinčani čelik kaljeno staklo
- Aplikacija: Samo za unutrašnju upotrebu
Forma sa FLA4+
- model: FLA4+ 590 – 2490
- kapacitet: 9.6 L – 5.9 L
- maksimalno vrijeme gorenja do: 16-31 sati
- visina plamena: 3 faze
- Maksimalni toplotni učinak: 3.1 kW – 22.5 kW
- Vrsta goriva: Bioetanol 95 – 96,6%
- Napajanje: 230V
- Završnica: Crni prah
- Materijali: Čelik, pocinčani čelik kaljeno staklo
- Aplikacija: Samo za unutrašnju upotrebu
Forma sa Prime fire 2.0
- model: Prime Fire 2.0 590 – 1190
- kapacitet: 3.1 L – 6.8 L
- maksimalno vrijeme gorenja do: 5-11 sati
- visina plamena: 3 faze
- Maksimalni toplotni učinak: 3.1 kW – 9.4 kW
- Vrsta goriva: Bioetanol 95 – 96,6%
- Napajanje: 230V
- Završnica: Crni prah
- Materijali: Čelik, pocinčani čelik kaljeno staklo
- Aplikacija: Samo za unutrašnju upotrebu
JEDAN FLA4 –VIŠE OPCIJA
FORMA SE MOŽE UGRADITI U RAZLIČITIM OPCIJAMA UREĐENJA
ISLAND
SINGLE SIDED
LEFT/RGHT CORNER
ROOM DIVIDER
THREE-SIDED
TUNNEL
I U 7 RAZLIČITIH DUŽINA
I 3 RAZLIČITA UMETKA
PERFECT FIT
Zavisno od budžeta, Forma uložak za kamin na etanol dolazi sa širokim izborom različitih dužina umetaka, u rasponu od 800 mm do 2700 mm. Prime Fire , FLA4 ili FLA4+ mogu se ugraditi kao uložak za etanol koji dolazi kao dio Forme. Vrijeme gorenja sa većim umetcima može biti i do 36 sati.
KAMIN SA NULTIM SAGORIJEVANJEM
Planika bioetanol kamini sa BEV tehnologijom obezbeđuju neto nulto sagorevanje, što znači da proizvode samo minimalne količine CO2 koje se mogu uporediti sa onim što jedna osoba izdiše. Bioetanol koji koristi automatske kamine Planika proizvodi se od kukuruza, pšenice ili krompira. Ove biljke upijaju CO2, što doprinosi njegovoj kontinuiranoj cirkulaciji u prirodi. Zahvaljujući tome, ovi inovativni kamini se mogu koristiti u gradovima koji regulišu ili zabranjuju emisiju fosilnih goriva
DODATNA OPREMA
Oni su savršen dodatak vašem kaminu, dodajući prirodni šarm i toplinu tradicionalnog kamina. Izrađeni od visokokvalitetnih materijala, trupci su otporni na visoke temperature i dizajnirani da savršeno imitiraju pravo drvo. Njihov realističan izgled čini plamen etanola još impresivnijim, stvarajući ugodnu atmosferu u svakom interijeru.
SHS MODUL
DRVA
KAMEN
Za tehničke listove modela možete nas kontaktirati.